Szczepienia u dzieci i cukrzyca typu 1 ad

Szczepionki przeciw H. influenzae typu b, błonicy, tężcowi, wirusowi polio, krztuścowi, odrze, śwince i różyczce zostały ocenione pod kątem rozwoju cukrzycy typu wśród wszystkich dzieci i wśród podgrupy dzieci, które miały rodzeństwo z cukrzycą typu . W dalszej analizie zbadaliśmy kohortę, aby sprawdzić, czy wystąpił nadmiar przypadków cukrzycy typu w określonych okresach po szczepieniu. Metody
Od kwietnia 1968 roku, mieszkańcy Danii otrzymali unikalny numer identyfikacyjny w duńskim systemie rejestracji cywilnej. Korzystając z tego rejestru, skonstruowaliśmy kohortę wszystkich dzieci urodzonych w Danii od stycznia 1990 r. Do 31 grudnia 2000 r. te unikalne osobiste numery identyfikacyjne, byliśmy w stanie powiązać informacje na temat szczepień, diagnozy cukrzycy typu 1, obecności lub braku rodzeństwa z cukrzycą typu i potencjalnych czynników zakłócających dzieci w kohorcie. Korzystanie z rejestrów zawierających informacje na temat poszczególnych tematów zostało zatwierdzone przez Duńską Agencję Ochrony Danych.
Szczepienia
Tabela 1. Tabela 1. Przegląd szczepionek przeciw dzieciom wykorzystywanym w Danii w latach 1990-2001. W okresie studiów (1990-2001), Dania miała ogólnokrajową politykę szczepienia dzieci przeciw krztuścowi, odrze, śwince, różyczce, błonicy, tężcowi, wirusowi polio i H. influenzae typu b. Tabela zawiera przegląd szczepionek i schematów stosowanych w tym okresie. Daty szczepienia pierwszą, drugą lub trzecią dawką szczepionek otrzymano od National Board of Health. Nie uzyskaliśmy informacji na temat drugiej dawki szczepionki MMR, ponieważ podanie drugiej dawki zaleca się w wieku 12 lat lub na dawce przypominającej przeciw błonicy i tężcowi, ponieważ dawka przypominająca została wprowadzona w styczniu 1996 r., A podanie zaleca się w 5. lat. W Danii szczepienia dla dzieci są prowadzone wyłącznie przez lekarzy rodzinnych, którzy otrzymują zwrot kosztów, gdy zgłaszają te dane Narodowej Radzie Zdrowia. Krajowa Rada Zdrowia prowadzi rejestr tych raportów od 1990 r. Dane dotyczące szczepionki MMR są dostępne tylko od września 1991 r., A zatem dzieci urodzone w 1990 r. Zostały sklasyfikowane jako mające nieznany status szczepionki MMR.
Cukrzyca typu
Informacje na temat rozpoznania cukrzycy typu od stycznia 1990 r., Do 31 grudnia 2001 r., Uzyskano z Duńskiego Krajowego Rejestru Szpitali.13 Od 1990 r. Do 1993 r. Dania stosowała zmodyfikowaną wersję Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób, 8. rewizja ( ICD-8). Od 1994 r. Do 2001 r. Stosowana była Międzynarodowa Klasyfikacja Chorób, 10-ta Rewizja. Użyliśmy kodów 249 i E10 (kod 249 nie istnieje w standardowej wersji ICD-8 Światowej Organizacji Zdrowia), aby zidentyfikować wszystkie przypadki cukrzycy typu 1. Począwszy od 1995 r. Wizyty w izbie przyjęć i wizytach ambulatoryjnych zostały włączone do Krajowego Rejestru Szpitali.
Historia cukrzycy typu wśród rodzeństwa
Informacje na temat matki i ojca danej osoby są potencjalnie dostępne dla każdej osoby w duńskim systemie rejestracji cywilnej. Wykorzystaliśmy te informacje do zidentyfikowania rodzeństwa
[więcej w: alprazolam, Enterolteosyal, dienogest ]
[przypisy: dyżury aptek ostrów maz, dyżury aptek ostrów mazowiecka, ]